Ćwiczenia na ujędrnienie biustu

Jędrny, naturalnie uniesiony biust to marzenie wielu kobiet. Niestety, ale nie każda kobieta może się pochwalić naturalnie jędrnym biustem. Wydawać by się mogło, że żadne ćwiczenia na biust nie są w stanie go podnieść, a jedynym rozwiązaniem jest stosowanie kremów ujędrniających i wypełniających biust. Na szczęście, ćwiczenia mają spory wpływ na biust.

Co prawda biust składa się w większości z tkanki gruczołowej i tłuszczowej, ale jest też podtrzymywany przez mięśni klatki piersiowej. To właśnie te mięśnie pomogą uzyskać jędrny biust, ćwiczenia nie są trudne i można je wykonywać nawet w domu, czy też podczas przerwy w pracy.

Jak ujędrnić biust – ćwiczenia i pielęgnacja

Podstawowe ćwiczenia na ujędrnienie biustu polegają na ściskaniu czegoś między złożonymi rękami. Ręce należy złożyć razem (jak do modlitwy), a łokcie unieść do góry tak, aby nadgarstek tworzył kąt prosty z grzbietem dłoni. Między dłonie najlepiej włożyć piłeczkę tenisową lub miękką, gumową piłeczkę. Jeśli nie mamy tego pod ręką, to można też naciskać dłonią bezpośrednio na drugą dłoń. Nacisk powinien trwać od kilku do kilkunastu sekund, następnie należy rozluźnić mięśni i powtórzyć ponownie po kilku sekundach. To ćwiczenia można wykonywać wiele razy w ciągu dnia i nie potrzeba na jego zrobienie dużo czasu.

Ćwiczenia z hantlami na biust są troszkę bardziej skomplikowane. Zamiast hantelków można skorzystać z butelek z wodą. Najprostszym ćwiczeniem jest podnoszenie hantelków do góry. Ruch, jaki wykonujemy, przypomina wykonywanie pompek, z tym, że w rękach mamy obciążniki i leżymy na plecach. Można także wykonywać tradycyjne pompki, ale są one znacznie trudniejsze i nie każda kobieta jest w stanie poradzić sobie z tym ćwiczeniem.

Ćwiczenia na podniesienie biustu to nie wszystko, ważna jest również pielęgnacja. Aby skóra biustu była jędrna, należy przede wszystkim zadbać o odpowiednie jej nawilżenie. Doskonale na skórę biustu działają również na przemian ciepłe i zimne prysznice. Dzięki nim poprawia się ukrwienie skóry i staje się ona bardziej elastyczna.