Jak naturalnie zwiększyć poziom żelaza?

Istnieje wiele preparatów chemicznych zawierających żelazo, jednak ich poważnym minusem jest słaba wchłanialność oraz wiele skutków ubocznych. Z tego powodu, osoby szukające lepszego rozwiązania, powinny zwrócić się ku naturalnych produktom, takich firm, jak Now czy Solgar. Ciekawą propozycją jest także preparat Iron, firmy Coral.

Iron firmy Coral jest suplementem diety będący źródłem żelaza. Składnik ten jest ważny do poprawnego funkcjonowania organizmu. Niedobór żelaza spowodowany jest najczęściej nieprawidłową dietą. Z pomocą przychodzi suplement Iron.

Żelazo w organizmie odpowiada za takie podstawowe funkcje jak transport tlenu, regenerację tkanek czy stymulację odporności. Składnik ten nie może zostać wyprodukowany, a jedynie można przyswoić go z pokarmem. Dostarczenie odpowiedniej ilości tego pierwiastka jest ogromnie ważne do poprawnego funkcjonowania.

Niedobór tego składnika może skutkować pojawieniem się uczucia zmęczenia, zwiększonej podatności na infekcję, obniżenia koncentracji czy apatią. W skrajnych przypadkach niedobór może rozwinąć się w anemię. Nadmiar żelaza natomiast odkładał będzie się w narządach, głównie w wątrobie i trzustce powodując zatrucia. Zwiększa się również ryzyko zachorowań na nowotwory.

Zapewnienie dostatecznej ilości żelaza ważne jest dla kobiet w ciąży, gdyż wpływa ono na prawidłowy rozwój płodu. Na utratę żelaza narażone są również dziewczyny, u których rozpoczyna się miesiączkowanie.

Wchłanianie żelaza ułatwiają produkty bogate w witaminę C. Zwiększają one nawet kilkukrotnie przyswajalność tego minerału.

Substancjami, które obniżają jego wchłanialność, są np. polifenole, fityniany czy choćby wapń. Należy mieć to na uwadze, prowadząc proces uzupełniania żelaza w organizmie.

Produkt Iron, będący suplementem diety przeznaczony jest dla osób narażonych na niedobór żelaza.