Jak poprawić obwisłe ramiona – ćwiczenia na ramiona

Obwisłe ramiona to przede wszystkim problem estetyczny. Takie ramiona może mieć każdy, także szczupłe kobiety! Ładnie zarysowane mięśnie ramion pomagają znacznie poprawić wygląd – sylwetka automatycznie wygląda na szczuplejszą i bardziej ponętną!

Ćwiczenia na obwisłe ramiona

Aby ramiona wyglądały bardziej atrakcyjnie, nie tylko podczas noszenia koszulek na ramiączkach, ale na co dzień, trzeba skupić się na ich wyrzeźbieniu. Nie jest to z pewnością łatwe, dlatego należy podejść do tego w odpowiedni sposób. Należy pamiętać o tym, że ćwiczenia na ramiona powinny zbudować i wyeksponować mięśnie, ale nie powinno to też być zbyt widoczne, bo wtedy uzyska się brzydki efekt, który wygląda jak ramiona kulturysty, co przy braku wyraźnych mięśni u kobiety nie wygląda zbyt dobrze.

Domowe ćwiczenia na ramiona – doskonałe dla każdej kobiety!

Każda kobieta może wykonywać ćwiczenia na ramiona w domowym zaciszu. Wystarczy się odpowiednio do tego przygotować. Co będzie potrzebne? Żeby ćwiczenia na smukłe ramiona były efektywne, należy zadbać o to, aby ćwiczyć z niewielkim obciążeniem. Nie musi to być duża waga, na początek wystarczy obciążenie pół kilograma, które z czasem można zwiększyć do jednego lub do półtora kilograma. Na dobrą sprawę nie trzeba kupować nawet hantelków. Na początku w zupełności wystarczą butelki z wodą.

Doskonałym ćwiczeniem na ramiona, które pozytywnie wpływa także na biust, są pompki. To ćwiczenie jest dosyć trudne technicznie, więc kobiety najczęściej wykonują tak zwane “damskie pompki”. Dają one oczekiwany efekt, a przy tym są dużo łatwiejsze do wykonania.

Kobiety, które chcą wykonywać takie ćwiczenia, muszą skupić się na uzyskaniu oczekiwanego efektu i utrzymaniu go. Dlatego na początku ćwiczenia z podnoszeniem hantelków należy wykonywać częściej, z czasem można tylko dla podtrzymania efektu wykonywać je kilka razy w tygodniu. Ćwiczenia na ramiona dla dziewczyn ogólnie niewiele różnią się od tych, które przeznaczone są dla mężczyzn. Wystarczy zmniejszyć ich intensywność i ilość powtórzeń, aby uzyskać wystarczająco dobre efekty – na pewno będziesz zachwycona tym, jak poprawiają one wygląd ramion!